Bilimsel Program


Programı indirmek için tıklayınız. Akılcı İlaç Kullanımı

  • 7 Kasım 2019 Perşembe Detaylar İçin Tıklayınız...
    A SALONU
    11. TEMEL ENDOKRİN CERRAHİ ÇALIŞTAYI
    11:00 - 12:20 OTURUM I: Tirotoksikoz
    Oturum Başkanı : Nihat AKSAKAL, İbrahim Ali ÖZEMİR
    11:00 - 11:20 TEMEL KONU I: Tirotoksikozda Klinik Yaklaşım ve  Laboratuarın Akılcı Kullanımı (15 dk)
    Konuşmacı : Mine ADAŞ
    Tartışma (5 dk)
    11:20 - 11:40 TEMEL KONU II: Tirotoksikozda Nükleer Tıp Değerlendirmesi (15 dk)
    Konuşmacı : Umut ELBOĞA
    Tartışma (5 dk)
    11:40 - 12:00 KLİNİK KARAR VERME I:  Tirotoksikozda Tedavi Ne Zaman? Nasıl?(15 dk)
    Konuşmacı : Serpil SALMAN
    Tartışma (5 dk)
    12:00 - 12:20 KLİNİK KARAR VERME II: Tirotoksikozun Cerrahi Tedavisinde Nelere Dikkat Edilmeli? (15 dk)
    Konuşmacı : İnanç ŞamiL SARICI
    Tartışma (5 dk)
    12:20 - 13:00 ÖĞLE ARASI
    13:00 - 14:20 OTURUM II: Nöroendokrin Tümörler  (GEP-NET)
    Oturum Başkanı : Ahmet Cem DURAL, Semen ÖNDER
    13:00 - 13:20 TEMEL KONU III: Patoloji ve Sınıflama (15 dk) 
    Konuşmacı : Melek BÜYÜK
    Tartışma (5 dk)
    13:20 - 13:40 TEMEL KONU IV: GEP-NET'te Klinik Yaklaşım ve Laboratuarın Akılcı Kullanımı (15 dk)
    Konuşmacı : Nurdan GÜL
    Tartışma (5 dk)
    13:40 - 14:00 KLİNİK KARAR VERME III: GEP-NET'te Görüntüleme (15 dk)
    Konuşmacı : Yasemin ŞANLI
    Tartışma (5 dk)
    14:00 - 14:20 KLİNİK KARAR VERME IV: GEP-NET'te Cerrahi prensipler (15 dk)
    Konuşmacı : Hakan YABANOĞLU
    Tartışma (5 dk)
    14:20 - 14:30 KAHVE ARASI
    14:30 - 15:30 OTURUM III: “İyi Makale Yazımı" Farkındalık Oturumu
    Oturum Başkanları : Yeşim ERBİL, Abut KEBUDİ
    14:30 - 14:45 Makale yazım tekniği: Giriş – Gereç / Yöntem (15 dk)
    Konuşmacı : Ümit UĞURLU
    14:45 - 15:00 Makale yazım tekniği: Bulgular (Tablolar / Şekiller) (15 dk)         
    Konuşmacı : Öner MENTEŞ              
    15:00 - 15:15 Makale yazım tekniği: Tartışma - Sonuç (15 dk)
    Konuşmacı : Nuh Zafer CANTÜRK
    Tartışma (15 dk)
    15:30 - 16:00 KAHVE ARASI
    TAZE DONMUŞ KADAVRADA BOYUN DİSEKSİYONU KURSU
    16:00 - 18:00 Taze Donmuş Kadavrada Boyun Diseksiyonu Kursu
    16:00 - 18:00 Santral Bölge Anatomisi ve Santral Diseksiyon Tanımı -  (15 dk)
    Konuşmacı : Fırat TUTAL
    16:00 - 16:15 Lateral Bölge Anatomisi ve Lateral Diseksiyon Tanımı - (15 dk)
    Konuşmacı : Gamze ÇITLAK
    16:15 - 16:30 Taze Donmuş Kadavrada Anatomik Yapılar (Video Gösterimi) -  (20 dk)
    Konuşmacı : Candaş ERÇETİN
    16:50 - 18:00 Taze Donmuş Kadavrada Boyun Diseksiyonu Uygulaması -  (70 dk)
    Boyun Diseksiyonu Grubu
    B SALONU
    CERRAHLAR İÇİN TİROİD ULTRASONOGRAFİSİ EĞİTİM KURSU
    11:00 - 15:30 Cerrahlar İçin Tiroid Ultrasonografisi Eğitim Kursu
    Kurs Koordinatörleri : Güldeniz KARADENİZ ÇAKMAK, Ali Uğur EMRE
    11:00 – 12:20 Ultrasonografi Fiziği ve Cihaz İle Uyum - (20 dk)
    Konuşmacı : Güldeniz KARADENİZ ÇAKMAK
    11:20 - 11:40 Ultrasonografide Temel Prensipler - (20 dk)
    Konuşmacı : Güldeniz KARADENİZ ÇAKMAK
    11:40 - 12:00 Ultrasonografide Cihaz ve Prob Seçimi - (20 dk)
    Konuşmacı : Güldeniz KARADENİZ ÇAKMAK
    12:00 - 12:30 Ultrasonografide Görüntü Optimizasyonu ve Artefakt Eliminasyonu - (20 dk) (+10 dk)
    Konuşmacı : Güldeniz KARADENİZ ÇAKMAK
    12:30 - 13:30 ÖĞLE ARASI
    13:30 - 13:50 Sonografik Boyun Anatomisi - (20 dk)
    Konuşmacı : Ali Uğur EMRE
    13:50 - 14:10 Tiroid Ultrasonografisinde Teknik Özelllikler - (20 dk)
    Konuşmacı : Ali Uğur EMRE
    14:10 - 14:30 Tiroid Hastalıklarında Sonografik Özellikler - (20 dk)
    Konuşmacı : Ali Uğur EMRE
    14:30 – 15:30 Ultrasonografi Rehberlikli İnvaziv İşlemler - (20 dk)
    Konuşmacı : Güldeniz KARADENİZ ÇAKMAK
    14:50 - 15:10 Uygulamalı Eğitim - (20 dk)
    Konuşmacı : Güldeniz KARADENİZ ÇAKMAK
    15:10 - 15:30 Fantom Üzerinde Ultrasonografi Eşliğinde Girişimsel İşlemler: İİABx, core bx - (20 dk)
    Konuşmacı : Güldeniz KARADENİZ ÇAKMAK
    C SALONU
    SÖZLÜ BİLDİRİ OTURUMU
    14:00 - 15:50 SÖZLÜ BİLDİRİ OTURUMU
    Oturum Başkanları :  Soykan ARIKAN, Bülent ÇİTGEZ
  • 08 Kasım 2019, Cuma Detaylar İçin Tıklayınız...
    B SALONU
    08:00 - 08:30 SÖZLÜ BİLDİRİ OTURUMU
    Oturum Başkanları :  İsmail Cem SORMAZ, Sibel Özkan GÜRDAL
    A SALONU
    08:30 – 09:00 Açılış
    Kurs Koordinatörleri : Yeşim ERBİL, Serkan SARI
    09:00 – 09:30 KONFERANS: Endokrinolog Gözü İle Ülkemizde Tiroid Cerrahisinde Neredeydik, Nereye Geldik, Nerelere Gitmeliyiz?
    Oturum Başkanları: Gürbüz ERDOĞAN, Selçuk ÖZARMAĞAN
    Konuşmacı: Murat Faik ERDOĞAN (20 dk)
    Tartışma (10 dk)
    09:30 – 10:15 KONFERANS: Tiroid Patolojilerinde Çıkmazlar
    Oturum Başkanları: Mustafa Enis YETKİN, İlknur KEPENEKÇİ
    09:30 - 09:45 NIFT-P  Çıkmazı ve Sonrası - (15 dk)
    Konuşmacı : Semen ÖNDER
    09:45 - 10:00 Hurtle Hücresinin Dönüşü -  (15 dk)
    Konuşmacı : Gülçin YEGEN
    10:00 - 10:15 Tartışma (15 dk)
    10:15 – 10:30 KAHVE ARASI
    10:30 - 11:15 PANEL: Tiroid ve Paratiroid Cerrahisinde Perioperatif Sorunlar ve Çözümleri
    Moderatör : Mete DÜREN
    Panelistler: Ayşe KUBAT ÜZÜM, Özlem SOYLUK SELÇUKBİRİCİK, Serdar TEZELMAN, Nihat AKSAKAL (45 dk)    
    11:15 – 11:45 KONFERANS: Tiroid Ultrasonografisinde Olmazsa Olmazlar (TIRADS): Radyolog Ne Demeli?  Klinisyen Ne Anlamalı?
    Oturum Başkanı: Orhan DEMİRCAN, Semih AYDINTUĞ
    Konuşmacı: Artür SALMASLIOĞLU (20 dk)
    Tartışma (10 dk)
    11:45 – 12:30 KONFERANS: Gebelikte Tiroid Hastalıklarının Yönetimi
    Oturum Başkanları: Ferihan ARAL, Orhan YALÇIN
    11:45 - 11:55 Hipotiroidi:  (10dk)
    Konuşmacı : Nurdan GÜL
    11:55 - 12:05 Hipertiroidi:  (10 dk)
    Konuşmacı : Özlem SOYLUK SELÇUKBİRİCİK
    12:05 - 12:15 Nodül ve Kanser:  (10 dk)    
    Konuşmacı : Ayşe Kubat ÜZÜM
    12:15 - 12:30 Tartışma (15 dk)
    12:30 - 13:30 ÖĞLE ARASI
    13:30 – 14:20 KONFERANS: Anatomik Yapılara Embriyolojik Yaklaşım
    Oturum Başkanları : Müfide AKÇAY, Mehmet ERİKOĞLU
    13:30 - 13:50 EBSLN VE RLN:   (20 dk)
    Konuşmacı : İbralim Ali ÖZEMİR
    13:50 - 14:10 Tiroid- Paratiroid:  (20 dk) 
    Konuşmacı : Recep Gökhan İÇÖZ
    14:10 - 14:20 Tartışma (10 dk)
    14:20 – 15:00 KONFERANS: Tiroid - Paratiroid Cerrahisinde Sinir Monitörizasyonu     
    Oturum Başkanları: Nuh Zafer CANTÜRK, Göktürk MARALCAN
    13:30 - 13:50 İONM'de Standartlar:  (15 dk) 
    Konuşmacı : Emin GÜRLEYİK
    13:50 - 14:10 Perioperatif Problemler ve Çözümleri:   (15 dk)   
    Konuşmacı : Serkan SARI
    14:10 - 14:20 Tartışma (10 dk)
    15:00 - 15:30 DENEYİM KONFERANSI: Endokrin Cerrahide İleri Laparoskopik Teknikler
    Oturum Başkanları : Rıdvan SEVEN, Selçuk MERCAN
    Konuşmacı: Umut BARBAROS (20 dk)
    Tartışma (10 dk)
    15:30 - 15:40 KAHVE ARASI
    15:40 – 16:00 KONFERANS: Endokrin Cerrahide Yeni Ufuklar: İlk Organoid Nakli Bir Endokrin Organ mı Olacak?
    Oturum Başkanları: Güldeniz KARADENİZ ÇAKMAK, Seher DEMİRER                                                                                                                                                                     
    Konuşmacı: Erhan AYŞAN (15 dk)
    Tartışma (5 dk)
    16:00 – 17:00 KONFERANS: Diferansiye Tiroid Kanserlerine Yaklaşım
    Oturum Başkanları : Mahir AKYILDIZ, Ali Uğur EMRE
    16:00 - 16:15 Prognostik ve Prediktif Değerler:   (15 dk)
    Konuşmacı : Yasemin Giles ŞENYÜREK
    16:15 - 16:30 Cerrah Gözüyle Kılavuzlar ve Türkiye Gerçeği:  (15 dk)  
    Konuşmacı : Gürhan SAKMAN
    16:30 - 16:45 WHO 2017 ve AJCC 8. Edisyon Kılavuz Bilgileri: Neler Değişti?:  (15 dk) 
    Konuşmacı : Betül BOZKURT
    16:45 - 17:00 Tartışma (15 dk)
    17:00 – 17:30 KARŞIT - YANDAŞ: Diferansiye Tiroid Kanserlerinde Boyun Diseksiyonu (Fonksiyonel & Selektif Kompartman )
    Oturum Başkanları: Yasemin Giles ŞENYÜREK, Enver İHTİYAR
    17:00 - 17:10 Fonksiyonel Diseksiyon:  (10 dk) 
    Konuşmacı : Seher DEMİRER
    17:10 - 17:20 Selektif Kompartman Diseksiyonu:   (10 dk)   
    Konuşmacı : Orhan DEMİRCAN
    17:20 - 17:30 Tartışma (10 dk)
    17:30 - 17:40 KAHVE ARASI
    17:40 – 19:00 DENEYİM PAYLAŞIMI VE VİDEO EŞLİĞİNDE DENEYİMLER
    Oturum Başkanları : Günay GÜRLEYİK, Özer MAKAY
    17:40 - 18:20 DENEYİM PAYLAŞIMI
    17:40 - 17:50 Tiroid Papiller Mikrokarsinomunda Tamamlayıcı Tiroidektomi Yapmalımıyız?  (10 dk)   
    Konuşmacı : Semra GÜNAY
    17:50 - 18:00 Sporadik Tiroid Medüller Kanserde Cerrahinin Genişliği  (10 dk)   
    Konuşmacı : Göktürk MARALCAN
    18:00 - 18:10 Genetik Testlerin Tiroid Cerrahisine Etkisi  (10 dk)   
    Konuşmacı : Sibel Özkan GÜRDAL
    18:10 - 18:20 İkincil Tiroid Cerrahisi Girişimlerinde Santral / Lateral Yaklaşım: Ne Zaman? Nasıl?  (10 dk)   
    Konuşmacı : Serap EREL
    18:20 - 19:00 VİDEO EŞLİĞİNDE DENEYİMLER
    18:20 - 18:30 Minimal İnvazif Paratiroid Cerrahisi (10 dk)
    Konuşmacı : Ali İlker FİLİZ
    18:30 - 18:40 Sekonder Hiperparatiroidi Cerrahisi (10 dk)
    Konuşmacı : Ahmet DAĞ
    18:40 - 18:50 Mediastinal Yerleşimli Dev Paratiroid Adenomu Cerrahisi (10 dk)
    Konuşmacı : Bülent ÇİTGEZ

  • 09 Kasım 2019, Cumartesi Detaylar İçin Tıklayınız...
    A SALONU
    08:00 - 09:00 SÖZLÜ BİLDİRİ OTURUMU
    Oturum Başkanları :  Uğur DEVECİ, Nihat AKSAKAL
    09:00 - 10:00 PANEL: Şüpheli Görüntüleme Bulguları Olan Primer Hiperparatiroidiye Yaklaşım
    Moderatör: Bahadır GÜLLÜOĞLU
    Panelistler : Ferit TANERİ, Artür SALMASLIOĞLU, İnan ANAFOROĞLU, Fatih TUNCA, Zeynep Gözde ÖZKAN, Semen ÖNDER (60 dk)
    10:00 – 10:45 SEMPOZYUM: Endokrin Cerrahisinde Hukuki Sorumluluklar ve Sorunlar
    Oturum Başkanı: Semih BASKAN, Tuğbay TUĞ
    Konuşmacı: Abdullah Coşkun YORULMAZ (30 dk)
    Tartışma:  (15 dk)
    10:45 – 11:00  KAHVE ARASI
    11:00 – 11:50 KONFERANS: Tiroid- Paratiroid Cerrahisinde Komplikasyondan Kaçınmak İçin Neler Yapılabilir?
    Oturum Başkanları: Murat ÖZCAN, Umut BARBAROS
    11:00 - 11:10 Floresan Görüntüleme:  (10 dk)
    Konuşmacı : Serkan TEKSÖZ
    11:10 - 11:20 İşaretleme Yöntemleri:  (10 dk)
    Konuşmacı : Nihat AKSAKAL
    11:20 - 11:30 İONM (Aralıklı-Sürekli):  (10 dk)
    Konuşmacı : İsmail Cem SORMAZ
    11:30 - 11:40 Enerji Cihazları ve Hemostatik Ajanların Kullanımı:  (10 dk)
    Konuşmacı : Ahmet Cem DURAL
    11:40 - 11:50 Tartışma (10 dk)
    11:50 – 12:30 KONFERANS: Minimal İnvaziv Tiroid Cerrahisi
    Oturum Başkanları: Recep Gökhan İÇÖZ, Alp BOZBORA
    11:50 - 12:05 TORT: (15 dk)
    Konuşmacı : Fatih TUNCA
    12:05 - 12:20 TOETVA:  (15 dk)
    Konuşmacı : Özer MAKAY
    12:20 - 12:30 Tartışma (10 dk)
    12:30 - 13:30 ÖĞLE ARASI
    13:30 – 14:30 PANEL: Multinodüler Guatrda Cerrahi Endikasyonlar                                                                                                                                                
    Moderatör: Mehmet HACIYANLI
    Panelistler: İnan ANAFOROĞLU, Müfide AKÇAY, Serap EREL, Atakan SEZER, Ali İlker FİLİZ (60 dk)
    14:30 – 15:00 KONFERANS: Adrenal Patolojisinin Şifreleri (Raporda Neler Olmalı?)
    Oturum Başkanları :  Murat Faik ERDOĞAN, Türkay KIRDAK 
    14:30 - 14:40 Adrenal Medulla:  (10 dk)   
    Konuşmacı : Gülçin YEGEN
    14:40 - 14:50 Adrenal Korteks: (10 dk)
    Konuşmacı : Semen ÖNDER
    14:50 - 15:00 Tartışma (10 dk)
    15:00 – 15:30 KONFERANS: Tiroid ve Ses      
    Oturum Başkanları: Yeşim ERBİL
    Konuşmacı: İsmail KOÇAK  (20 dk)
    Tartışma (10 dk)
    15:30 - 15:45 KAHVE ARASI
    15:45 – 16:30 PANEL: Lokal İleri ve Metastatik Diferansiye Tiroid Kanserinde Tedavi Yaklaşımları
    Moderatör: Yeşim ERBİL
    Panelistler: Tuğbay TUĞ, Umut BARBAROS, Bekir KURU, İnan ANAFOROĞLU, Ebru YILMAZ (45 dk)
    16:30 – 17:00 KONFERANS: Paratiroid Hastalıklarında Türkiye Gerçeği     
    Oturum Başkanları: Nusret KORUN
    Konuşmacı: Türkay KIRDAK (20 dk)
    Tartışma (10 dk)
    17:00 – 17:30 KARŞIT - YANDAŞ: Diferansiye Tiroid Kanserlerinde Profilaktik Santral Boyun Diseksiyonu (Yapalım & Yapmayalım)
    Oturum Başkanları: Yusuf BÜKEY, Fatih TUNCA
    14:40 - 14:50 Yapalım: Abud KEBUDİ  (10 dk) 
    14:40 - 14:50 Yapmayalım: Hasan AYDEDE  (10 dk)   
    14:50 - 15:00 Tartışma (10 dk)
    17:30 – 18:30 DENEYİM PAYLAŞIMI VE VİDEO EŞLİĞİNDE DENEYİMLER
    Oturum Başkanları : Atakan SEZER, Serkan TEKSÖZ
    17:40 - 18:20 DENEYİM PAYLAŞIMI 
    17:40 - 17:50 Tiroid Cerrahisinde Re-operatif Planlama: Ne Zaman? Nasıl? (10 dk)
    Konuşmacı : Yusuf BÜKEY
    17:50 - 18:00 Tiroid Cerrahisi Sonrası Gelişen Hipokalsemi ve Tedavi Yönetimi (10 dk)
    Konuşmacı : Havva Belma KOÇER
    18:00 - 18:10 Primer Hiperparatiroidide Odaklanmış Cerrahi mi? Dört Bez Eksplorasyon mu? (10 dk)
    Konuşmacı : İlknur KEPENEKÇİ
    18:10 - 18:20 Rekurren Laringeal Sinirin Anatomik Varyasyonları (10 dk)
    Konuşmacı : Günay GÜRLEYİK
    18:20 - 19:00 VİDEO EŞLİĞİNDE DENEYİMLER
    18:20 - 18:30 Lokal İleri Evre Tiroid Kanseri (10 dk)
    Konuşmacı : Mehmet ERİKOĞLU
    18:30 - 18:40 T İnsizyon ile Plonjan Guatr Cerrahisi (10 dk)
    Konuşmacı : Atakan SEZER
    18:40 - 18:50 Robotik Tiroidektomi (10 dk)
    Konuşmacı : Murat ÖZDEMİR
  • 10 Kasım 2019, Pazar Detaylar İçin Tıklayınız...
    A SALONU
    08:00 - 09:00 SÖZLÜ BİLDİRİ OTURUMU
    Oturum Başkanları : Ahmet Cem DURAL, İbrahim Ali ÖZEMİR
    09:00 – 09:15 Mustafa Kemal Atatürk'ün 81. Ölüm Yıldönümü Anma Töreni
    09:15 - 09:45 KONFERANS : Mustafa Kemal Atatürk Anıtkabir'de
    Konuşmacı : Semih BASKAN
    09:45- 10:00 KAHVE ARASI
    10:00 - 12:00 DENEYİM PAYLAŞIMI VE VİDEO EŞLİĞİNDE DENEYİMLER
    Oturum Başkanları :  Feyzullah ERSÖZ, Havva Belma KOÇER
    10:00 - 10:30 DENEYİM PAYLAŞIMI 
    10:00 - 10:10 Lokal İleri ve Metastatik Diferansiye Tiroid Kanserlerinde Radyoterapinin Yeri (10 dk)
    Konuşmacı : Selnur ÖZKURT
    10:10 - 10:20 Tiroid - Paratiroid Cerrahisinde Floresan Görüntülemenin Kullanımı (10 dk)
    Konuşmacı : Candaş ERÇETİN
    10:20 - 10:30 (Para)Tiroid Cerrahisinde Beklenmeyen Komplikasyonlar (10 dk)
    Konuşmacı : Kıvılcım ULUSAN
    10:30 - 12:00 VİDEO EŞLİĞİNDE DENEYİMLER
    10:30 - 10:40 Laparoskopik Sağ Sürrenalektomi (10 dk)
    Konuşmacı : Soykan ARIKAN
    10:40 - 10:50 Laparoskopik Sol Sürrenalektomi (10 dk)
    Konuşmacı : Uğur DEVECİ
    10:50 - 11:00 Sol Korteks Koruyucu Sürrenalektomi (10 dk)
    Konuşmacı : Feyzullah ERSÖZ
    11:00 - 11:10 SILS - Retroperitoneal Sürrenalektomi (10 dk)
    Konuşmacı : Alper ÖZTÜRK
    11:10 - 11:20 Total Tiroidektomi (10 dk)
    Konuşmacı : Sami AÇAR
    11:20 - 11:30 Tiroid Cerrahisinde Paratiroid Bezlerin Korunması (10 dk)
    Konuşmacı : Can KONCA
    11:30 - 11:40 Santral Lenf Nodu Disseksiyonu (10 dk)
    Konuşmacı : Yaşar ÖZDENKAYA
    11:40 - 11:50 Lateral Lenf Nodu Disseksiyonu (10 dk)
    Konuşmacı : Selim DOĞAN
    11:50 - 12:00 Nüks Multinodüler Guatrda Cerrahi (10 dk)
    Konuşmacı : Bartu BADAK
    12:10 – 12:30 Akılcı İlaç Kullanımı -  (30 dk)
    Konuşmacı : Kıvılcım ULUSAN
    12:30 KAPANIŞ







LookUs & Online Makale